Jak to dobrze mieć chomika...

Forum o chomikach i nie tylko...


#1 Sat-12-10 20:24:02

zośka49

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: Sat-12-10
Posty: 1
Punktów :   

Nocne gryzienie krat

Mój chomik każdej nocy gryzie kraty. ma dopiero6 dni. Nie wiem co mam robić. Czy on sie nudzi czy o cos konkretnie mu chodzi? prosze o porade, z góry dzięks!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#2 Sat-12-10 20:37:50

 Robson112

Administrator

8484726
Skąd: Chełm, Polska
Zarejestrowany: Sat-12-10
Posty: 5
Punktów :   
WWW

Re: Nocne gryzienie krat

Witam! Nie spodziewałem się, że tak szybko ktoś napisze! A więc tak... Jak chomik gryzie kraty to zazwyczaj oznacza, że chce wyjść. Być może potrzebuje opieki i troski, której od Ciebie nie dostaje. Chce tym sposobem zwrócić na siebie uwagę. Bierz go stale na ręcę i baw się znim. Kolejny powód to ostrzenie siekaczy. Chomikom stale rosną siekacze i muszą ścierać starą warstwę szkliwa. Jeśli nie pozwala Ci to spać, możesz dać mu gałązkę drzewa owocowego (np. Wiśnia). Z pewnością będzie wolał grysć gałązke. Możesz też zaopatrzyć go w kolbę. Najlepsze kolby są firmy Vitapol Smakers (wszystkie wersje smakowe podane są na stronie http://www.vitapol.pl/pol/rodents.php). Ostatni powód to "nudy". Daj chomikowi kolby, karuzelę, domek, hamak, namiocik (lub inne zabawki). Atrakcją jest również rura od papieru toaletowego. Od czasu do czasu zmieniaj również wystrój wewnętrzny klatki. Przestawiaj domek, kółko. Jeśli masz pietrowa klatkę możesz również zamieniać pietra. Pozdrawiam, Administrator.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sekai-no-okama.pun.pl www.warszawawlochy.pun.pl www.akadeniashibusen.pun.pl www.jediofapocalypse.pun.pl www.na-bs.pun.pl